CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 22.02 odbyło się kolejne spotkanie z książką w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Bibliotekarka pani Gosia przeczytała klasie 1c zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki w opowiadaniu „Martynka i osiołek Wesołek” z projektu rządowego Książki naszych marzeń.

Tym razem rezolutna bohaterka opiekuje się niesfornym i upartym osiołkiem, który wszystkim płata figle, a piesek dziewczynki Pufek pomaga nauczyć go dobrych manier. Pani bibliotekarka, czytając o Martynce, która chce nieść pomoc wszystkim ludziom i zwierzętom, przyniosła zabawne rekwizyty w postaci lalki – Martynki oraz pluszowego osiołka – Wesołka. Dzieci wraz z wychowawczynią p. Bogusią Skibą z uwagą słuchały pełnego uroku, ciepłego i niepowtarzalnego tekstu opowiadania. Ta mądra historyjka o pomocy przy osiołku starego, schorowanego pana, z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniom klasy 1c.

Małgorzata Woźna