Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

ODPAKOWANI

Uczniowie klas czwartych i piątych przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „ODPAKOWANI”. Jego celem jest ochrona środowiska poprzez wykształcenie w dzieciach nawyku gospodarowania odpadami. Przedsięwzięcie jest realizowane przez wydawnictwo AGA PRESS ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Młodzi ekolodzy uczyli się, co robić, aby ustrzec Ziemię przed lawiną odpadków. Była to nauka przede wszystkim przez wspaniałą zabawę -EKOkomiksy, EKOgry oraz EKOquizy.  Pokazali również koleżankom i kolegom, jak można ponownie wykorzystać zużyte opakowania i inne śmieci. Swoje pomysły i wspaniałe prace zaprezentowali na cieszącej się dużym zainteresowaniem wystawie. Na holu pojawiły się skarbonki, domek dla psa, kolorowe miseczki, organizery na biurko, wąż, domek dla lalek, ozdoby łazienkowe, zajączek, pudełka na biżuterię, R2-D2, a nawet budka dla ptaszka.