"MIEJSCE Z PERSPEKTYWĄ" - NOWY PROJEKT

We wtorkowe popołudnie 5 kwietnia 2016r. Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa” rozpoczęło realizację projektu pn. „MIEJSCE Z PERSPEKTYWĄ” w ramach programu grantowego  „Tu mieszkam, tu zmieniam”  organizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK S.A. im Stefana Bryły z siedzibą w Warszawie.

Otrzymana darowizna przeznaczona zostanie na wykonanie skwerku w okolicy marketu  „Biedronka”. Projekt realizowany będzie przez grupę Seniorów Dziennego Domu Seniora oraz dzieci kl. I e Szkoły Podstawowej w Pniewach. Na pierwszych zajęciach warsztatowych p. Paweł Puk  omówił znaczenie zieleni w życiu każdego człowieka, przedstawił projekt zagospodarowania wybranego miejsca, a dzieci narysowały swój wymarzony skwerek.  Za tydzień we środę odbyło się ponowne spotkanie, w tym samym składzie. Tym razem celem zajęć było obejrzenie nowo zasadzonych roślin , które z czasem staną się piękną ozdobą naszego parku. Dzieci i dorośli dowiedzieli się wielu ciekawostek przyrodniczych. Następne spotkanie za dwa tygodnie.

J. Słupska