CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 27 kwietnia w kl. 1f biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie czytelnicze w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem do wspólnego czytania przyłączyła się pani Jadwiga Krawczyk, nauczycielka języka polskiego z naszej szkoły.

Dzieci wraz z wychowawczynią panią Anią Grupą wysłuchały opowiadania „Spacer kotka” Kamila Polaka, książki z projektu rządowego „Książki naszych marzeń”. Nasz gość przywitał uczniów klasy pierwszej puchatą niespodzianką – białym pluszowym kotkiem-pacynką, która przypominała głównego bohatera książki. Pani Jadwiga przeczytała pełną ciepła i uroku opowieść o przygodach małego kotka, który na podstawie własnych doświadczeń zrozumiał, że mama jest najważniejsza i zawsze można na nią liczyć. Pod koniec spotkania pani polonistka przypomniała dzieciom jak należy z szacunkiem traktować zwierzęta, dbać o nie i należycie pielęgnować. Lekcja zakończyła się przygotowanym przez panią Jadwigę zadaniem plastycznym – pokolorowaniem przez dzieci ilustracji do przeczytanej książki.

Małgorzata Woźna