PROJEKT "DZIECIAKI - SADZENIAKI"

Uczniowie klas 1a i 1f od marca do czerwca uczestniczyli w projekcie , organizowanym przez  firmę Leroy Merlin – „Dzieciaki – sadzeniaki”. Dzieci na kolejnych spotkaniach dowiedziały się jaką funkcję spełnia zieleń wokół nas . W klasie założyły hodowlę roślin i obserwowały efekty swojej pracy.

Dalsze projektowe zadanie polegało na wyszukiwaniu  ciekawostek o największych i najmniejszych kwiatach, nasionach  i owocach. Podsumowaniem projektu był dzień , kiedy każde dziecko musiało posadzić swoją własna roślinkę i się nią zaopiekować . Myślę, że  zapał i zaangażowanie , które towarzyszyło uczniom podczas zajęć praktycznych  nie opuści ich  i będą mogli cieszyć się pięknym, kwitnącym kwiatkiem w domu.

J Nizio , A Grupa