PROJEKT EDUKACYJNY AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Projekt edukacyjny : "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

Patronat honorowy: Komendant Główny Policji oraz Kuratorium Oświaty

Patronat medialny: miastodzieci.pl

Adresat: Uczniowie klas I Szkoły Podstawowej w Pniewach

Koordynator projektu: Agnieszka Kobierska

Czas trwania: rok szkolny 2016/2017

Cele: Jest to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest poprawienie bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. "Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci, warto więc zwrócić ich uwagę na potencjalne zagrożenia. Uświadamiając skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Dlatego tez rodzice, nauczyciele, takie instytucje jak Policja i Kuratoria Oświaty, nie szczędzą starań, by chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Ważnym elementem tych działań jest edukacja, nauczanie jak unikać niebezpieczeństw oraz postępować w razie ich zaistnienia. Podsumowaniem części zrealizowanych zajęć w miesiącu grudniu będzie test bezpieczeństwa.

Sprawozdanie z realizacji projektu:

W pierwszym półroczu uczniowie klas pierwszych brali udział w projekcie Akademia Bezpiecznego Puchatka, którego celem było  uwrażliwienie dzieci na problemy związane z bezpieczeństwem w otaczającym ich środowisku. Uczniowie oglądali stosowną prezentację, brali udział w lekcjach tematycznych  oraz spotkali się z policjantami. Swoje emocje mogli też wyrazić w pracach plastycznych, które były prezentowane na wystawach klasowych. W grudniu natomiast wszyscy uczniowie klasy I a i I b wspólnie wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, który zdali z bardzo dobrym wynikiem i mogą cieszyć się z otrzymanego dyplomu.

A. Kobierska