Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

RUSZYŁA AKCJA „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

5 października 2016 biblioteka szkolna rozpoczęła kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”, promującą czytelnictwo w naszej szkole. Do pierwszego w tym roku szkolnym spotkania z książką włączyła się pani Natalia Włodarczyk, nauczycielka ze świetlicy szkolnej.

Uczestniczyli  w nim uczniowie klasy 2 d wraz z wychowawczynią panią Marią Szofer.
Nasz gość  przeczytał przepiękne opowiadanie Beaty Majchrzak z książki „Opowieść o Błękitnym Psie”. Utwór ten nagrodzono w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren zorganizowanym przez Fundację „ABC XXI- Cała Polska czyta dzieciom”.

Główna bohaterka, niewidoma Basia, marzy o futrzanym przyjacielu, a szara, brzydka kotka o ciepłym domu. Pani Natalia odpowiednio interpretując  tekst, wzbudziła zainteresowanie w słuchaczach. Książka uczy empatii i pokazuje,  że marzenia się spełniają, tylko trzeba mocno w nie wierzyć.

Małgorzata Woźna i Lidia Chudziak