SPOTKANIE KLASY 3E

9 października br. w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach odbyło się spotkanie integracyjne klasy III E.

Na miejsce spotkania, w samo południe, dotarli uczniowie wraz z rodzicami i rodzeństwem, by zobaczyć najróżniejsze sprzęty pochodzące z dawnego gospodarstwa domowego oraz poznać ginące już dzisiaj zawody. Dzieci udały się w podróż do przeszłości – zasiadły w klasie szkolnej swoich dziadków, pisały atramentem przy użyciu pióra, odwiedziły warsztat kowala, bednarza i szewca, przymierzyły siuńdy, próbowały prania na tarce i maglowania, dowiedziały się czym różni się sklep od składu kolonijnego i co można było w nim kupić. Ponadto każdy samodzielnie wykonał świecę z wosku pszczelego, której blask umili jesienne wieczory. Po przepysznym, słodkim poczęstunku, bogatsi w nową wiedzę i umiejętności wszyscy wrócili do domów. Dopisała pogoda, jak również humory.