CZYTAMY, PONIEWAŻ... LUBIMY

9 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z książką mające na celu propagowanie czytelnictwa w naszej szkole. Dziewczynki z Koła Przyjaciół Biblioteki – Hania, Marlena, Kosia i Alicja z kl. 5e przeczytały najmłodszym dzieciom ze świetlicy szkolnej opowiadanie pt.”Martynka i kucyk”.

Ta pełna ciepła opowieść o uwielbianych przez Martynkę kucykach wzbudziła w małych czytelnikach ogromne zainteresowanie. Aby przybliżyć dzieciom bohaterów książki, dziewczynki przyniosły rekwizyty w postaci lalki Martyki, psa Pufka oraz pluszowego kucyka, które towarzyszyły uczniom w trakcie czytania, odgrywając swoje role. „Martynka i kucyk” to opowieść o przygodach Martynki, która tym razem wraz ze swoimi braćmi – Jankiem i małym Frankiem, udaje się na wieś. Tam, odwiedzając wujka Andrzeja, po raz pierwszy spotyka się z kucykami – jeździ na nich, dba o nie, doskonale się przy tym bawiąc. Ta magiczna historia, w piękny i zabawny sposób przeczytana przez Hanię, Kosię, Marlenę i Alicję, z pewnością poruszyła serca najmłodszych czytelników. Książki o Martynce podkreślają znaczenie przyjaźni i solidarności, zachęcają do aktywności oraz budzą ciekawość świata zarówno wśród młodszych, jak i starszych czytelników.

Małgorzata Woźna