KOLEJNY SUKCES OSKARA

Ośmioro zawodników UKS Szach w różnym wieku, startowało w niedzielę w XIX Festiwalu Szachowym im. Henryka Grafki w Szamotułach. Memoriał poświęcony zasłużonemu trenerowi i działaczowi szachowemu z grodu Halszki rozgrywano w trzech grupach wiekowych - i w każdej z nich klub z Sękowa miał swoich reprezentantów. Rewelacyjnie zagrał Oskar Kurowski, który zajął drugie miejsce w kategorii do lat 16.

Oskar – jeden z kilkorga mieszkańców Pniew występujących w barwach Szacha – nagrał ranking 1675 i ustąpił tylko starszemu o cztery lata Pawłowi Filipiakowi ze Skoczków Słopanowo. Obaj uzyskali po sześć punktów, ale Paweł miał lepszy wskaźnik Bucholz. W kategorii do lat 16 startowało 21 zawodników, reprezentujących kluby z Szamotuł, Słopanowa, Sękowa, Choszczna, Bydgoszczy, Poznania i Lusówka. Rywalizowano także w grupach do lat 8 i powyżej lat 16 (seniorzy). Sędziował Arkadiusz Wiśniewski z Sulechowa. Opiekunami ekipy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szach” byli Maciej Fliger i Robert Krugiołka.

Zdjęcia dzięki uprzejmości organizatora – był nim Szamotulski Ośrodek Kultury.