• Kalendarium

Sobota, 2024-04-20

Imieniny: Agnieszki, Amalii

IV MIEJSCE SZACHISTÓW W DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

Szachiści reprezentujący naszą szkołę wzięli udział w finale Drużynowych Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego, rozgrywanych w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Drużyna SP Pniewy ukończyła występ tylko kilka oczek niżej niż w ubiegłym roku. Cezarego Fligera i Jakuba Misiewicza zastąpili godnie Sebastian Krugiołka i Piotr Gomuła.

Na właściwym sobie poziomie zagrali Oskar i Emilia Kurowscy.

Na zdecydowanie najtrudniejszej desce Oskar ugrał 4,5 punktu w 9 meczach.

Emilka na czwartej, dziewczęcej szachownicy zdobyła 6 punktów, notując między innymi remis z legitymującą się kategorią II+ zawodniczką poznańskiego AZS, Zofią Łaźniewską.

Do tego dorobku aż 6,5 punktu dołożył na trzeciej desce Seba, a 2 punkty na drugiej - Piotr.

Po sześciu rundach pniewianie zajmowali czwarte miejsce wśród 44 drużyn, ale w ostatnich starciach, z bardzo silnymi drużynami, brakowało raz szczęścia, a innym razem zimnej krwi. Trzeba jednak podkreślić, że pniewianie i tak zajęli miejsce o pięć oczek wyższe, niż pozycja, na której byli do turnieju rozstawieni.