Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

BERLIN - W PRZEDŚWIĄTECZNYM NASTROJU

Do szkolnej tradycji wpisał się coroczny wyjazd uczniów klas szóstych do Berlina, by poćwiczyć praktyczną znajomość języka, zobaczyć symbole architektury niemieckiej stolicy i zakosztować przedświątecznej atmosfery na jednym z wielu jarmarków, które kuszą niezwykłym zapachem smakołyków i tradycyjną kiełbaską Bratwurst.

Tym razem podziwialiśmy Bramę Brandenburską, Reichstag, Wyspę Muzeów i aleję Unter den Linden. Byliśmy także w oceanarium Sea Life  i Aqua Dom – największym cylindrycznym, wielopiętrowym akwarium świata z morską wodą, w którym pływa ponad 50 gatunków tropikalnych, niezwykle kolorowych ryb. Aby poczuć się jak ryba w akwarium, zamówiliśmy 9 -minutową  przejażdżkę wewnętrzną przeszkloną windą. Popołudnie i wczesny wieczór spędziliśmy na Jarmarku przy Alexanderplatz, nad którym dominuje wysoka piramida oświetlona ponad 5000 lampek, a tuż obok można wypożyczyć łyżwy, by pojeździć w rytm największych zimowych szlagierów.