CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 13.01 odbyło się kolejne spotkanie z książką w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem zaproszenie przyjęła klasa 2h wraz z wychowawczynią, p. Klaudią Magdziak. Bibliotekarka pani Gosia przeczytała dzieciom książkę z serii Zaopiekuj się mną pt. "Lusia, gdzie jesteś?" Marzeny Kwietniewskiej - Talarczyk.

Jest to wzruszające, ciepłe opowiadanie o ślicznej kotce Lusi, którą pod nieobecność babci opiekuje się jej wnuczek Łukasz. Chłopiec początkowo nie jest zadowolony z obecności zwierzaka, ponieważ nie darzy go sympatią i nie chce się nim zajmować. Dopiero gdy kotka znajduje się w niebezpieczeństwie, Łukasz całkowicie zmienia swoje nastawienie do niej. Dzięki temu opowiadaniu, najmłodsi odbiorcy dowiedzą się, jakie są konsekwencje nieodpowiedzialności i co można zrobić, aby poprawić swoje zachowanie. Mali czytelnicy poznają ważne wartości i uczą się wprowadzać je w życie.

Małgorzata Woźna