WIZYTA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

W ramach współpracy biblioteki szkolnej z Centrum Kultury, dnia 18.01 dziewczynki z Koła Przyjaciół Biblioteki – Nicola oraz Wiktoria, odwiedziły bibliotekę miejską.

Uczennice najpierw spotkały się z paniami bibliotekarkami – p. Ewą i p. Magdą, które pokrótce opowiedziały o bibliotece z działami dla dorosłych. Znajduje się tam 40 000 woluminów dostępnych dla 1500 czytelników. Pozycjami, po które najchętniej sięgają są książki kryminalne, obyczajowe, popularnonaukowe oraz książki z naszego regionu. Nicola i Wiktoria z zainteresowaniem obejrzały poleconą przez panie bibliotekarki książkę „Powiat szamotulski na dawnej pocztówce”. W książce tej obejrzały stare zdjęcia Pniew, szukały dawnych miejsc oraz ulic w rodzinnym mieście, np. Powstańców Wielkopolskich.

Następnie dziewczynki udały się do działu dla dzieci i młodzieży, gdzie p. Natalia oprowadziła je po bibliotece dla najmłodszych. Przygotowała dla nich pytania, które dotyczyły tego, co najbardziej lubią robić na kółku, jakie książki lubią czytać oraz jaki jest regulamin biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka przygotowała również ciekawe zagadki – podała autora lub tytuł książki, po czym Wiktoria i Nicola musiały jak najszybciej znaleźć daną pozycję na półkach. Na koniec pani Natalia zaproponowała grę w Dobble – grę planszową na spostrzegawczość, która jest ulubioną rozrywką dla dzieci.