CZYTAMY, PONIEWAŻ... LUBIMY

Dnia 22 lutego odbyło się, tym razem w świetlicy szkolnej, kolejne spotkanie  z cyklu zajęć czytelniczych „Czytamy, ponieważ...lubimy”. Dziewczynki z Koła Przyjaciół Biblioteki – Marta, Weronika i Oliwia przeczytały młodszym kolegom i koleżankom książkę z bajecznej serii o Kubusiu i Przyjaciołach „Bajki o Kubusiu”.

Każda z uroczych opowiastek o sympatycznym misiu, Prosiaczku i Tygrysku podejmuje bliski dziecku temat przyjaźni. Dzięki temu dzieci nie tylko chętnie zaangażowały się w lekturę, ale także lepiej zrozumiały jej sens. Wesołe przygody Kubusia o bardzo małym rozumku oraz przyjaciół ze Stumilowego Lasu rozśmieszyły  i ubawiły najmłodszych. Bohaterowie książki uczą pomagać sobie wzajemnie, dzielić smutki i radości, pracować i bawić się razem. Uczą się też akceptować i doceniać różnice charakteru wśród przyjaciół. Te ciepłe opowiadania, które przeczytały dziewczynki, wzruszyły i pobudziły wyobraźnię dzieci. Uczniowie ze świetlicy szkolnej, słuchając opowieści o przyjaciołach ze Stumilowego Lasu, poczuły się jego mieszkańcami, którzy razem z Kubusiem, Prosiaczkiem, Kłapouchym i Tygryskiem, przeżyli wiele wspaniałych i niezapomnianych przygód.

Małgorzata Woźna