AKCJA „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

9 marca 2017 wychowawczyni p. Karina Durma-Więcławska wraz ze swoimi uczniami gościła w swojej klasie p. Magdalenę Gwardyś, nauczycielkę świetlicy szkolnej. Pani Magda przeczytała dzieciom z klasy 2g dwie książki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Oba opowiadania są autorstwa Paulette Bougeois. W pierwszym z nich pt. Franklin i starszy kolega bohater chce być już duży i robić to, co jego starsi koledzy. Spędza z nimi wiele czasu, coraz rzadziej spotyka się ze swoimi przyjaciółmi. Odkrywa jednak, że bycie małym ma też swoje dobre strony.

W drugim opowiadaniu pt. Franklin i złoty interes żółwik zawiera ze swoim tatą umowę, dzięki której może zarobić pieniądze na wymarzony „Zestaw dla Superdetektywa”. Wywiązanie z umowy nie jest jednak wcale takie proste, więc zwraca się o pomoc do swoich przyjaciół.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadań o sympatycznym żółwiu czytanych przez p. Magdę i chętnie odpowiadały na pytania.

Małgorzata Woźna  i Lidia Chudziak