CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

4 kwietnia 2017 r. klasa 3f z wychowawczynią p. Katarzyną Czarnecką uczestniczyła w spotkaniu z książką w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Bibliotekarka szkolna p. Lidia Chudziak przeczytała opowiadanie Dobroć, czyli opowieść o mocarzu Michale Natalii Usenko. Pochodzi ono z książki 12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach.

Główna bohaterka, Ola wraca do domu zła. Opowiada dziadkowi o tym, co wydarzyło się w szkole. Uważa, że jej brat Michał wciąż pakuje się w jakieś tarapaty. Dziadek tłumaczy jej, że Michał postępuje jak rycerz, ponieważ broni słabszych, a trzeba wielkiej odwagi, aby być dobrym. Pani Lidka nawiązując do przeczytanego tekstu, opowiedziała dzieciom, czym był kodeks rycerski.

Lidia Chudziak