„CZYTAMY, PONIEWAŻ... LUBIMY”

Dnia 5 kwietnia dziewczynki z Koła Przyjaciół Biblioteki zaprosiły dzieci ze świetlicy szkolnej do biblioteki, gdzie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu zajęć czytelniczych „Czytamy, ponieważ... lubimy”.

Marlena, Kosia, Alicja i Hania przeczytały młodszym czytelnikom opowiadanie Marii Szarf pt. „Zabawa w chowanego” z serii „Reksio. Przyjaciel najmłodszych”, pełnej pogodnych i pouczających historyjek o przyjaźni i zabawie. Opowiadania, których bohaterami są sympatyczny piesek Reksio i jego znajomi, stanowią idealną poropozycję dla najmłodszych. W tym tomiku Reksio wraz z przyjaciółmi bawi się w ulubioną zabawę wszystkich dzieci, w chowanego. Dziewczynki z Koła Przyjaciół Biblioteki umiliły czytanie przyniesionymi rekwizytami. Czas spędzony w bibliotece minął w wesołej i ciepłej atmosferze, a dzieci na koniec wykonały piękne ilustracje do przeczytanego opowiadania.

Małgorzata Woźna