W PODWÓJNEJ KORONIE

W finale Mistrzostw Powiatu w Piłce Koszykowej Chłopców Szkół Podstawowych pokonaliśmy SP 1 Szamotuły 24:10. Tytuł Mistrzów Powiatu pozostał w Pniewach!
W turnieju o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Siatkowej również okazaliśmy się bezkonkurencyjni. W finale nasza drużyna pokonała SP Otorowo 2:1.

Był to drugi tytuł Mistrzów Powiatu zdobyty w ciągu kilku dni! GRATULUJEMY!

Ostatnie dni obfitowały w sukcesy sportowców z naszej szkoły.

23 marca rozgrywane były Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Chłopców Szkół Podstawowych. Podczas tego turnieju podopieczni Przemysława Kolanosia bronili tytułu zdobytego przed rokiem. W gronie pięciu drużyn, reprezentacja naszej podstawówki okazała się najlepsza, pewnie pokonując rywali. W fazie grupowej nasi koszykarze  wygrali z SP 3 Szamotuły 20:4 oraz SP Kaźmierz 32:2. W finale turnieju pokonaliśmy SP 1 Szamotuły 24:10. Tytuł Mistrzów Powiatu pozostał w Pniewach!

Na tym drużyna naszych chłopców nie poprzestała. W ostatnim tygodniu marca, rozgrywany był turniej o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Siatkowej. W zawodach tych rywalizowały trzy zespoły. Tu również okazaliśmy się bezkonkurencyjni. W finale SP Pniewy pokonała SP Otorowo 2:1. Był to drugi tytuł Mistrzów Powiatu zdobyty w ciągu kilku dni! W najbliższych dniach chłopcy reprezentować będą powiat szamotulski w Półfinale Rejonu.

Szkołę reprezentowali uczniowie trenujący na co dzień w Uczniowskim Klubie Sportowym „Pniewiak” Pniewy: Oskar Kurowski, Tymoteusz Witczak, Kevin Kowalewski, Piotr Gomuła, Damian Woźniak, Mikołaj Balcerek, Bartek Białas, Antoni Maćkowiak, Aleksander Pietrzak, Szymon Pogorzelczyk, Nikodem Witczak, Jakub Omański, Jakub Tomala, Konrad Hoły.