PROJEKT ,,BĄDŹMY ZDROWI – WIEMY, WIĘC DZIAŁAMY’’.

Celem ogólnym projektu jest poprawa stanu zdrowia populacji dzieci i młodzieży
w Polsce, a celem bezpośrednim zmniejszenie liczby dzieci i młodzieży zagrożonych otyłością, nadwagą i chorobami dietozależnymi na terenie województwa wielkopolskiego poprzez zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie oraz kształtowanie właściwych nawyków i umiejętności prozdrowotnych.

Realizacja projektu: projekt realizowany jest od października 2016r. do czerwca 2017r. w klasach 1a i 1b.

W ramach projektu rodzice otrzymują poradniki - broszurkę, a dzieci kolorowanki do wykorzystania w szkole i w domu.

Zaplanowano  pokaz filmów edukacyjnych o w/w tematyce.

Nauczyciele realizują kilka tematów z edukacji prozdrowotnej w ramach podstawy programowej.

Zaplanowano spotkania z higienistką szkolną obejmujące tematykę zdrowego odżywiania się.

Dzieci wykonają plakaty promujące zdrową żywność oraz przygotują zdrowe kanapki.

Zaplanowano festyn zdrowotny między 19 .06. a 22.06.2017r. dla obu klas 1 i rodziców.

Sprawozdanie z projektu ,,Bądźmy zdrowi – wiemy , więc działamy’’ w klasach pierwszych.

Projekt ,,Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy’’ w Szkole Podstawowej w Pniewach organizowany był od października 2016r.  do końca czerwca 2017r.

Odbyły się wszystkie zaplanowane działania w klasach pierwszych związane z projektem:

1.  Spotkania z higienistką szkolną na temat zdrowego odżywiania się.
  2.  Pokazy filmów edukacyjnych o w/w tematyce.
  3. Wykonano plakaty promujące zdrową żywność.
  4.  Spotkania kulinarne  - przygotowano zdrowe kanapki .
  5. Nauczycielki zrealizowały tematy z edukacji prozdrowotnej:
    Jakie znaczenie dla zdrowia ma właściwe odżywianie się oraz aktywność fizyczna?,
    Dbam o swoje zdrowie i innych.
  6. Odbył się festyn zdrowotny 19.06.2017r. z udziałem dzieci klas 1b i 1a oraz rodziców.

Festyn zdrowotny odbył się 19 czerwca 2017r. w Dąbrowie – Ośrodku Edukacji Przyrodniczej. Brały w nim udział dzieci z klasy 1a, 1b, wychowawczynie oraz rodzice. Wcześniej przygotowano zdrowe kanapki. Następnie  odbył się  spacer na orientację w terenie. Dużo radości sprawiły  konkurencje sportowe oraz gry sportowe. Dzieci przy sprzyjającej pogodzie bardzo aktywnie uczestniczyły w festynie.

Uczniowie otrzymali od Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szamotułach pamiątkowe koszulki i gadżety.

Koordynator Projektu

Barbara Wieczorek