MAMY CERTYFIKAT OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ,, SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU’’

W okresie od 29.09. 2016r. do 30.03. 2017r. nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim konkursie „Szkolny klub wolontariatu”.
Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych, dostarczanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Zadania konkursu:

1. Przeprowadzenie ogólnoszkolnej lub klasowej pogadanki nt. „Co to jest wolontariat”?
  2. Promocja idei wolontariatu na terenie szkoły – zorganizowanie apelu, przedstawienia teatralnego, wykonanie plakatu.
  3. Przeprowadzenie szkolnego konkursu plastycznego nt. „Pomocna dłoń”.
  4. Przygotowanie i przeprowadzenie akcji charytatywnej w środowisku lokalnym, w dowolnej formie i na wybrany cel.
  5. Przeprowadzenie Dnia Wolontariusza w szkole, według własnego pomysłu.
  6. Zaangażowanie szkoły i uczniów w akcję charytatywną o zasięgu ogólnopolskim.
  7. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu na przygotowanie opowiadań/wierszy na temat: „Pomaganie jest fajne!”.
  8. Przeprowadzenie pogadanek w klasach przez pedagoga szkolnego, wychowawcę na temat ubóstwa, empatii, postaw altruistycznych zwracając uwagę na rolę wolontariatu i chęć pomagania.
  9. Przeprowadzenie akcji samopomocy na rzecz uczniów w szkole ,np. „Poczytaj mi kolego”, pomoc w nauce, podczas dyżurów na przerwach itp.
  10. Przeprowadzenie szkolnej ankiety uczniowskiej na temat: „Czy warto pomagać”?
  11. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Opiekun szkolnego klubu wolontariatu”, który w okresie od 29 września 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. (zadanie obowiązkowe)