GRA MIEJSKA „ W ŚREDNIOWIECZNYCH PNIEWACH”

Dnia 29 maja  odbyła się VIII Gra Miejska „ W średniowiecznych Pniewach”. W grze wzięli udział uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej . Celem gry było wzbogacenie wiadomości uczniów na temat własnej miejscowości oraz zainspirowanie do poznawania historii poprzez aktywne działanie.

Uczniowie pokonywali trasę z ośmioma punktami kontrolnymi.  Zadania dotyczyły znajomości cech średniowiecznego miasta, architektury gotyku oraz zajęć mieszczan. Uczestnicy poszukiwali skarbu, rozpoznawali zioła, rysowali herb. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie kl.6c, drugie kl.6b,trzecie kl.6a.
 Obsługę punktów kontrolnych stanowili uczniowie Gimnazjum i  Liceum Ogólnokształcącego. Grę przygotowali nauczyciele Szkoły Podstawowej ( A. Ciszak, B. Kajzderska) i Gimnazjum ( A. Raczkowska) w Pniewach. Wsparcia organizacyjnego udzielił Urząd Miasta, Straż Miejska, Dzienny Dom Seniora, Zespół Szkół w Pniewach oraz p. M.Wąsowska.