Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

PRAWDZIWIE ZIELONA SZKOŁA W RELACJACH IIIC I IIIE

Dnia 7 czerwca 2017 roku klasa 3e oraz 3c pojechały na wycieczkę do Rogalinka, do „Prawdziwie Zielonej Szkoły”.

Gdy dojechaliśmy przywitały nas dwie panie. Odłożyliśmy plecaki i usiedliśmy wokół miejsca na ognisko. Podzieliliśmy się na dwie grupy: czerwoną i niebieską, wymyśliliśmy ich nazwy oraz okrzyki, by móc zorganizować olimpiadę. Zapaliliśmy nasz olimpijski znicz i rozwiesiliśmy flagę. Jak na każdej olimpiadzie były różne konkurencje sportowe. Następnie drużyna niebieska wyruszyła na podchody, jednak zaczął padać deszcz, a więc zmuszona była wrócić. Wtedy panie zabrały nas na salę i nauczyły tańczyć zorbę. Gdy wyszło słońce wspólnie zasiedliśmy przy ognisku i piekliśmy kiełbaski. Gdy zjedliśmy, tym razem drużyna czerwona wyruszyła na podchody. Niestety, drużyna niebieska nie znalazła wszystkich zadań, bo zaczął padać deszczi grad. Ostatecznie olimpiadę wygrała drużyna czerwona. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Puszczykowie, by zjeść pyszne lody. To była udana wycieczka!

Marta Malinowska, 3e

"...Niektórzy z chłopców chcieli, aby był to obóz przerwania i tak się stało! (...) Według mnie to była najlepsza wycieczka!"

Wojtek Pupka, 3e