PIERWSZY RAJD SZKOLNEGO KOŁA TURYSTYCZNO - KRAJOZNAWCZEGO PTTK

Zaledwie rozpoczął się nowy rok szkolny, a już spragnieni wycieczek członkowie SKKT i Szkolnego Koła PCK  ruszyli na rajdowe ścieżki. W  niedzielę 10 września 2017 r. ponad 80 uczniów i nauczycieli z klas podstawowych i gimnazjalnych pomaszerowało do Ośrodka Edukacji Leśnej w Dąbrowie.

W tym dobrze nam znanym miejscu odbywał się festyn dożynkowy parafii świętego Jana w Pniewach. Festyn nawiązywał do treści ekologicznych, przyrodniczych i regionalnych. Nadleśnictwo Pniewy przygotowało stoiska, a leśnicy opowiadali o przyrodniczych ciekawostkach. Uczestniczyliśmy w wielu ciekawych, choć całkiem zapomnianych grach i zabawach wielkopolskich. Nie zabrakło też pysznego ciasta i pieczonej kiełbaski. Młodzież z pniewskich przedszkoli i szkół prezentowała piosenki i tańce, a na zakończenie festynu odbył się koncert zespołu "Familiaris". To było udane niedzielne popołudnie, spędziliśmy je aktywnie i na świeżym powietrzu. Dla członków SKKT to także trening przed wrześniowymi rajdami do Ostroroga i Objezierza.

D.N.