Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Cel: Zachęcanie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Czas realizacji: 22 – 29.09.2017

Adresat: uczniowie szkoły, pracownicy szkoły, goście, środowisko lokalne

Koordynatorzy: Maria Szofer, Aleksandra Krzyżańska

Zadania szczegółowe:

22.09.2017 – rejestracja do programu.

Etap I. (do 24.09.2017) – przygotowanie do akcji

- druk materiałów, przygotowanie rekwizytów

- opracowanie własnego Programu akcji ŚDTM 2017.

- wybór Asystentów spośród uczniów

Etap II. (do 28.09.2017) – Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia! – w domu i w szkole.

- Przystrojenie sal i szkoły

- Wzajemne sprawdzanie tabliczki mnożenia w formie zabawowej.

- 28.09. 2017 – ustalenie osób do Komisji Egzaminacyjnych i Patroli Egzaminacyjnych. Egzaminy dla kandydatów na Egzaminatorów.

Etap III. (29.09.2017) – VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

- Egzaminy z tabliczki mnożenia:

* Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
* Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Ewaluacja: Prezentacja działań na szkolnej stronie www. Wysłanie sprawozdania do Organizatora.

PODSUMOWANIE PROJEKTU

„MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ”  pod takim hasłem 29.09.2017r.odbywał się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wśród 3,882 szkół zgłoszonych do udziału w tej akcji, znalazła się też nasza szkoła. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli również mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością tabliczki  mnożenia.

Uczniowie klas III do tego wydarzenia  przygotowywali się przez kilka  dni przypominając sobie tabliczkę w formie zabawy.

Najpierw uczniowie - egzaminatorzy przepytywali społeczność szkolną. Każdy pytany wybierał los z 5 przypadkami mnożenia. Jeżeli podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł i certyfikat „Eksperta tabliczki mnożenia". Pani dyrektor i vice dyrektor, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły, rodzice i starsi koledzy zdali egzamin celująco.

Następnie Patrole Egzaminacyjne wraz z asystentami wyszły poza szkołę. Były w sklepach, aptece. Odwiedziły Bibliotekę Miejską, Bank, Nadleśnictwo, Dom Seniora, Liceum  Również ze swoją znajomością tabliczki mnożenia mogli zmierzyć się przechodnie. Mieszkańcy Pniew z uśmiechem podchodzili do inicjatywy i chętnie brali w niej udział. Była to świetna zabawa i nauka.

Akcja dostarczyła dużych emocji, gdyż każdy chciał wypaść jak najlepiej. Była to świetna zabawa i nauka.