PROJEKT EDUKACYJNY – LAS NA SPORTOWO

Adresat :  projekt skierowany dla uczniów klas 4-7 i oddziałów gimnazjalnych  ze Szkoły Podstawowej w Pniewach, rodziców oraz osób ze środowiska lokalnego.

Termin realizacji : wrzesień -  maj 2018 r.

Cele :

- zachęcanie do uprawiania sportu na terenach leśnych

- popularyzacja czynnego wypoczynku oraz turystyki pieszej

Formy i terminy realizacji :

- rajd pieszy ,,Powitanie szkoły’’ – wrzesień 2017 r., klasy 4 -7 oraz 2 i 3 oddziały   gimnazjalne

- biegi przełajowe  – 10 październik 2017 r., klasy 4 -7 oraz  2 i 3 oddziały gimnazjalne

- rajd pieszy Nordic Walking  dla rodziców i uczniów naszej szkoły – listopad 2017 r.

- biegam bo lubię Lasy …nawet Zimą – styczeń 2018 r. , klasy 4 -7 oraz 2 i 3 oddziały gimazjalne

- ratujemy i uczymy ratować PIERWSZA POMOC – maj 2018 r. , klasy 4 -7  oraz      Stowarzyszenie Pomocna Dłoń

Osoby odpowiedzialne za realizację : zespół  artystyczno - techniczno – sportowy

Koordynator Magdalena Kwaśna

PODSUMOWANIE PROJEKTU ,, LAS NA SPORTOWO "

W czerwcu 2018r. zakończono  projekt zespołu samokształceniowego,, Las na sportowo ‘’ którego celem było:

- zachęcanie do uprawiania sportu na terenach leśnych

- popularyzacja czynnego wypoczynku oraz turystyki pieszej

Realizacja projektu obejmowała 5 wybranych tematów:

- biegam bo lubię Lasy …nawet Zimą – styczeń 2018 r. , klasy 4 -7 oraz 2 i 3 oddziały gimnazjalne

Realizację projektu rozpoczęliśmy od zorganizowania 16 września  rajdu pieszego na ,,Powitanie szkoły” do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo -Leśnej w Dąbrowie. W rajdzie udział wzięło ponad 40 uczniów. Celem głównym była popularyzacja aktywności fizycznej dzieci poprzez promowanie zdrowego wypoczynku oraz popularyzacja ciekawostek przyrodniczych na terenie Lasów Państwowych.

Dnia 10 października odbyły się w Parku Miejskim w Pniewach Biegi Przełajowe.

Celem imprezy było upowszechnianie masowego biegania wśród dzieci i młodzieży, jako profilaktycznej formy zapobiegania uzależnieniom poprzez ruch na świeżym powietrzu.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy ‘’Pniewiak’’ w Pniewach.

W zawodach wzięło udział ponad 100 uczniów naszej szkoły.

W listopadzie 2017r na lekcjach wychowania fizycznego odbyły się zajęcia z Nordic Walking. Uczestniczyły w nich klasy 7 oraz oddziały gimnazjalne.

Biegam bo lubię Lasy …nawet Zimą pod tym hasłem grupa chętnych dzieci brała udział w biegu zimowym, który odbył się na trasie Hala OSIR – Ośrodek Edukacji Przyrodniczo Leśnej w Dąbrowie.

Na zakończenie projektu Pan Wacław Kwaśny przeprowadził dla zespołu samokształceniowego oraz uczniów klas 3 szkoły podstawowej  zajęcia  z PIERWSZEJ POMOCY.

Magdalena Kwaśna – koordynator projektu