"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" - ROZPOCZĘCIE CYKLU SPOTKAŃ Z KSIĄŻKĄ

Dnia 16 października 2017 roku pani Ania Grupa wraz ze swoimi uczniami z klasy 3F gościła panią Gosię Woźną. Tym samym biblioteka szkolna rozpoczęła cykl spotkań z książką „Cała Polska czyta dzieciom” promującą czytelnictwo w naszej szkole.

Pani bibliotekarka przeczytała wzruszającą  książkę Amelii Webb „Zosia i jej Zoo”, opowiadającą o azylu dla osieroconych i zranionych zwierząt. Główna bohaterka Zosia to dziewczynka, która oprócz tego, że kocha zwierzęta i uwielbia się nimi opiekować, posiada  niezwykły dar – rozumie mowę zwierząt. Jest to jej największy sekret. Dzieci słuchając z zapartym tchem opowiadania o niesamowitej dziewczynce i jej  przyjaciołach z azylu, poznały historię małej, osieroconej foczki, którą ukradli okrutni myśliwi dla jej puchatego futerka. Na szczęście znalazła ona schronienie w azylu dla zwierząt. Pani Gosia zabrała czytelników w świat naturalnej, pięknej przyjaźni między dzieckiem i uratowaną foczką Gwiazdką.

Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem wysłuchały tej pięknej książki o miłości i  wspólnej walce o szczęście zwierząt zamieszkujących Azyl Zoologiczny.

Małgorzata Woźna