3B i 3C W LABORATORIUM WYOBRAŹNI

21 listopada 2017r. uczniowie klasy 3b i 3c odwiedzili  Laboratorium Wyobraźni, które mieści się w   Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym.  To miejsce, w którym poprzez interaktywną naukę i zabawę mogliśmy rozbudzać naszą ciekawość świata.

Dzieci uczestniczyły w zwiedzaniu Czerwonej Wystawy, która składa się z trzech wydzielonych stref.  W Experymentarium na dzieci czekały ciekawe i  atrakcyjne doświadczenia, pozwalające poznać otaczający świat i rządzące nim prawa. Duże  zainteresowanie wzbudziły zajęcia z robotyki, na których uczniowie projektowali  i wykonywali  pojazdy , po czym wprawiały je w ruch. Na koniec odbyły się zajęcia akustyczne z interaktywną grą Knoocker. Interaktywna ścianka pozwalała na kontrolowanie gry komputerowej za pomocą zwykłej piłeczki.

Zabawy nie było końca.  Wycieczkę pełną pozytywnych wrażeń zaliczamy do udanych.