PROJEKT KODERJUNIOR

„KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania”
Projekt wdrażający elementy nauki programowania do edukacji wczesnoszkolnej.

Cel projektu: przygotowanie szkół do wdrożenia nauki programowania do podstawy programowej.

Projekt „KoderJunior” obejmuje przeszkolenie nauczycieli i wsparcie ich (poprzez zaangażowanie ekspertów, trenerów i ko-trenerów) we wdrażaniu innowacyjnych metod kształtowania kompetencji programowania oraz rozwijania kompetencji cyfrowych w klasach 1-3. Po zakończeniu szkoleń każdy nauczyciel biorący udział w projekcie zrealizuje 15 dwugodzinnych zajęć  pozalekcyjnych ze swoją klasą (w tym jedne poza szkołą w innowacyjnym Laboratorium Szkoły Przyszłości EduLab) na bazie scenariuszy przygotowanych przez partnerów projektu –Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Szkoła zostanie wyposażona w sprzęt komputerowy, multimedialny i pomoce dydaktyczne potrzebne do zajęć z uczniami.

Cele szczegółowe:

• kształcenie umiejętności logiczengo myślenia i zdolności rozwiązywania problemów;
  • nauka precyzyjnego formułowania własnych myśli i oraz jasnego określania celu;
  • kształcenie myślenia komputacyjnego;
Uczniowie:
  • udział w zajęciach wdrażających elementy programowania w formie zabawy, w ramach zajęć pozalekcyjnych;
  • uczestnictwo w zajęciach wyjazdowych – poza szkołą – w innowacyjnym Laboratorium Szkoły Przyszłości EduLab, stworzonym przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-

Sieciowe;

Zespół projektowy: nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.