ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

„Tak jak nasi dziadkowie, tak i my wnuczęta

będziemy naszą szkołę na pewno pamiętać.

Tamte czasy minęły, nasze jeszcze trwają

i my kiedyś wrócimy, jak oni wracają...”

5 stycznia 2018 roku obchodziliśmy święto naszej szkoły. W Dniu Patrona, jak co roku, wspominaliśmy Powstańców Wielkopolskich, którzy byli między nami, gdy szkoła przyjmowała ich imię. Wtedy mogliśmy ich gościć i słuchać żywych relacji z krwawych wydarzeń przełomu lat 1918/19.

Teraz, kiedy ich nie ma pośród żyjących, uobecniają się przez pamięć i wartości jakie nam przekazali. Wspominaliśmy ich wierszem i pieśnią, a płomyk ognia przywoływał ich na nasze święto. W przygotowania uroczystości włączyli się uczniowie naszej szkoły, również jako członkowie grupy tanecznej „Flex”. Wzruszające piosenki i tańce zaprezentowały dzieci najmłodsze, uczniowie klas IV-VII  oraz młodzież gimnazjalna. Wspomnienia o dawnej szkole, wiersze i komentarze wygłosili uczniowie klas V, VI i VII.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom Gminnego Konkursu o Powstaniu Wielkopolskim. Pożegnano również odchodzącą na emeryturę Panią Małgorzatę Woźną wieloletnią bibliotekarkę.

Więcej także TUTAJ.