ETAP POWIATOWY XXII KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

5 marca 2018 nasza szkoła była gospodarzem etapu powiatowego XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski z siedzibą w Poznaniu. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 4-7 oraz gimnazjów. Tematyka  obejmuje m.in.: historię, zabytki, gwarę oraz przyrodę naszego regionu.

W zmaganiach szczebla powiatowego wzięło udział 5 szkół: Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Kaźmierzu, Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu, Zespół Szkół w Obrzycku, Szkoła Podstawowa w Nojewie oraz Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach.

Z naszej szkoły zakwalifikowało się troje uczniów:

Bartosz Bławat                     kl. 5b

Marta Malinowska               kl. 4e

Krzysztof Łodyga                kl. 4b

Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali upominki, które ufundował Urząd Miejski Pniewy, Nadleśnictwo Pniewy oraz Biblioteka Publiczna MiG CK Pniewy. Natomiast Starostwo Powiatowe w Szamotułach sfinansowało poczęstunek dla gości.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Lidia Chudziak