NA BIWAKU W STRADUNIU

Na ten klasowy wyjazd uczniowie klasy IVE niecierpliwie czekali przez cały rok szkolny. Oczekiwanie opłaciło się. Dwudniowy pobyt w Ośrodku January w Straduniu był wypełniony atrakcyjnymi zajęciami.

Zaczęło się od spotkania w Wałczu z żołnierzem z czasów PRL, który przeprowadził  musztrę  na wesoło, pokazał elementy umundurowania i broń. Potem zaprezentował się rycerz Wojciech, wyjaśnił jak i czym w średniowieczu walczono. Na miejscu w Straduniu po pysznym obiedzie dalszy ciąg zajęć nie pozwolił nawet na chwilę nudy. Dzieci strzelały z łuku i wiatrówki, brały udział w mini olimpiadzie, w lesie budowały szałasy, jeździły bryczkami po okolicy. Po kolacji spędzonej przy ognisku odbyła się dyskoteka, a nocne rozmowy w pokojach przeciągnęły się do północy. Ostatni dzień to spacer ścieżką przyrodniczą i opowieści leśniczego Jana. Dwa dni minęły bardzo szybko i z żalem, że już to koniec wracaliśmy do Pniew.

D.N.