4A I 4F NA WYCIECZCE W POZNANIU

We wtorek 5 czerwca klasy 4a i 4f razem z opiekunami udały się na wycieczkę do Poznania.

Na początek udaliśmy się na Cytadelę gdzie odwiedziliśmy Muzeum Ubrojenia. Dla  wielbicieli sprzętu wojskowego nie lada gratką była możliwość obejrzenia eksponatów muzealnych: kolekcji broni, amunicji, elementów wyposażenia i uzbrojenia żołnierzy. Największą jednak  atrakcją stała się  plenerowa ekspozycja sprzętu wojskowego. Podziwialiśmy kilkanaście egzemplarzy pojazdów wojskowych, czołgi, samoloty i śmigłowce z okresu wojennego i  powojennego oraz wiele dział i moździerzy różnych typów. Piękna  pogoda pozwoliła nam na szybki spacer po alejkach Poznańskiej Cytadeli.

Po krótkim odpoczynku i posiłku udaliśmy się do kolejnego punktu naszej wycieczki -Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Podzieleni na trzy grupy, kolejno poznawali właściwości różnych substancji chemicznych, aby dzięki temu rozwiązywać skomplikowane zagadki kryminalne. Tworzyli sztuczną krew oraz robili samodzielnie bańki mydlane, które dzięki pewnej, tajemniczej recepturze, nie pękały i można je było do woli podbijać. Na zajęciach z fizyki przekonali się, że to, co postrzegają ludzkie oczy, czasami bywa tylko złudzeniem. Swoją inteligencję natomiast przetestowali rozwiązując łamigłówki. Uczniowie bardzo zaangażowali się we wszystkie warsztaty. Nie tylko dobrze się bawili ale także wzbogacili swoją wiedzę.

Wycieczkę z całą pewnością można zaliczyć do udanych :)