PROJEKT EDUKACYJNY "GŁOSUJESZ – DECYDUJESZ!"

ADRESACI
 uczniowie klas VIII i III gimnazjalnych

KOORDYNATOR
Arleta Paprocka

WSPÓŁORGANIZATORZY

Maria Wąsowska

Jolanta Woropaj
Anna Słupska
Justyna Grzeszczak
Katarzyna Klatkiewicz
Barbara Molik
Lidia Liszkowska
Dorota Nowaczyk-Marcinkowska
Ewa Krumryk
Marta Ponicka

CZAS REALIZACJI
01 – 18.10. 2018

CELE PROJEKTU
Kształtowanie postawy obywatela aktywnego oraz świadomego swoich praw i obowiązków,
 rozwijanie poczucia odpowiedzialności za wyniki wyborów,
 kształcenie umiejętności opracowywania ankiet, redagowania tekstów przemówień,
 kształcenie umiejętności pracy zespołowej oraz koordynowania działań grupy.

PLANOWANE DZIAŁANIA:

ETAP I
Zapoznanie uczniów z tematyką wyborów samorządowych na lekcjach wiedzy o społeczeństwie oraz zasadami pisania przemówienia na lekcjach języka polskiego

ETAP II

Wybór kandydatów „na burmistrza”  i kampania wyborcza prowadzona przez uczniów  klas VIII

ETAP III
Podsumowanie projektu –  wiec wyborczy i symulacja wyborów

PODSUMOWANIE PROJEKTU

W dniu 18 października 2018 r. uczniowie klas VIII podsumowali  projekt edukacyjny „GŁOSUJESZ – DECYDUJESZ!”, który trwał od 1. października.  Był to III, ostatni etap projektu, czyli wiec wyborczy i symulacja wyborów na burmistrza gminy. Na urząd burmistrza kandydowali: Tobiasz VIII a, Sylwester VIII b, Tymon VIII c, Janek VIII d i Janka VIII e. W swoich wystąpieniach   zaprezentowali bardzo dojrzałe wizje naszej gminy. Wyborcy, wśród nich uczniowie klas III gimnazjalnych, docenili pomysły kandydatów nagradzając wystąpienia brawami.

Burmistrz może być tylko jeden, wybory wygrał Tobiasz z VIII a.

Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie w realizację projektu, za piękną kampanię wyborczą, kandydatom gratuluję odwagi i pomysłowości. Mam nadzieję, że życie dokończy scenariusz naszego uczniowskiego projektu i dopisze ciąg dalszy. Będziemy czekać.

koordynator projektu Arleta Paprocka