PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła

Wisława Szymborska

Uczniowie klas pierwszych w dniach 27 – 30 listopada zostali oficjalnie przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści odwiedzili naszą bibliotekę, aby zapoznać się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania księgozbioru. Dowiedzieli się również, jak należy dbać o książki. Celem spotkania było poznanie zbiorów biblioteki szkolnej oraz zachęcenie najmłodszych uczniów do czytania.

Każdy z uczniów wypożyczył po raz pierwszy książkę i otrzymał w prezencie kolorową zakładkę. Na zakończenie spotkania odbyło się pasowanie uczniów na czytelników magicznym ołówkiem.

Życzymy Pierwszakom fantastycznych podróży do świata książek. Mamy nadzieję, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną.

bibliotekarki