SIÓDME MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Pniewach zajęła siódme miejsce w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. 43 drużyny, które przebrnęły przez eliminacje w swoich powiatach, mierzyły się w ubiegłym tygodniu w Pleszewie.

Uczniowie naszej szkoły w składzie Cezary Fliger – kl. 3c - gimnazjum, Oskar Kurowski – kl.8a, Piotr Gomuła- kl.8a i Emilia Kurowska- kl.8a są zawodnikami UKS Szach Sękowo i już kilkakrotnie dawali swojej szkole powody do dumy, a tym razem mieli okazję reprezentować ją po raz ostatni.

Turniej w Pleszewie zaczęli zachowawczo, później przez kilka rund zagrali koncertowo, by w ostatniej – przed którą zajmowali trzecie miejsce – ulec zwycięzcom Igrzysk, Szkole Podstawowej w Zbąszyniu. Indywidualnie najmniej porażek (po dwie w ośmiu rundach) zanotowali Emilia i Czarek, ale cała drużyna była bardzo zdeterminowana i walczyła do końca. W nowym roku szkolnym możliwe jest, że każdy z szachistów zagra już dla innej szkoły średniej, więc występ miał dla nich szczególny wymiar. Nasza drużyna  pokonała  między innymi wyżej rozstawioną poznańską Dwujęzyczną  Polsko-Angielską Prywatną Szkołę Podstawową.