Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI KRAJOZNAWCZO-TURYSTYCZNEJ

Dnia 20 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Chełmnie odbyło się uroczyste podsumowanie działalności krajoznawczo-turystycznej w powiecie szamotulskim i nowotomyskim za rok 2018. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pniewach zdobyli II miejsce w Międzyszkolnej Lidze Imprez na Orientację w kategorii TM. Autorami tego sukcesu są: Franciszek Kucza kl. IIIdG, Michał Frąckowiak kl. IIIdG, Aleksandra Kużdowicz kl. IIIaG, Weronika Stelmach IIIaG, Magdalena Szukała kl. VIIIbSP, Emilia Czekała kl. VIIIdSP. Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali z rąk Prezesa Oddziału PTTK w Szamotułach Pawła Mordala i Burmistrza Gminy Pniewy Jarosława Przewoźnego dyplomy, nagrody książkowe i upominki.

Nasz Szkoła zdobyła również tytuł Laureata w Konkursie na Najaktywniejszy Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny Oddziału PTTK w Szamotułach. Z tej okazji otrzymaliśmy pamiątkowe tablo. W Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Pniewach Koło istnieje ponad 30 lat, obecnie liczy przeszło 100 członków, którzy uczestniczą w 20 imprezach krajoznawczo-turystycznych rocznie (rajdy, marsze na orientację, turnieje, olimpiady). Działa ono tak prężnie, gdyż w organizowaniu aktywnego wypoczynku w dni wolne od zajęć lekcyjnych pomaga wielu nauczycieli (L. Węglarz, A. Rogalska, H. Siminiak-Kucza, E. Krumryk, D. Norek, B. Molik, M. Papis, R. Świerzko, M. Skiba, A. Wendt, M. Wendt, M. Ponicka, A. Twardosz). Wszystkich chętnych (uczniów, absolwentów, nauczycieli) zapraszamy do pracy w naszym SKKT-PTTK również w przyszłym roku.

Opiekun SKKT-PTTK

Jolanta Woropaj