• Odwiedziny: 6371941

SUKCES CZWARTOKLASISTÓW W I POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM.

W czwartek, 9 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w Ostrorogu  odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas czwartych. Naszą szkołę reprezentowali: Adrian Zaborowski – kl 4b, Antoni Krasnowski – kl 4f, Gabriel Kliszkowiak, kl 4g i Wojciech Zieliński, kl 4b.

Oprócz uczniów naszej szkoły z zadaniami, łamigłówkami matematycznymi zmagało się ponad 40 najlepszych uczniów klas czwartych z dziewięciu innych szkół: z Grzebieniska, Pniew, Dusznik, Nojewa, Szamotuł, Przyborowa, Pamiątkowa i Obrzycka. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym udział wzięli wszyscy uczniowie, wyłonieni wcześniej w szkolnych konkursach w swoich szkołach, do drugiego etapu dostało się dziesięcioro najlepszych uczniów. Cieszy bardzo sukces naszych uczniów, z których trzej: Adrian Zaborowski, Antoni Krasnowski, Gabriel Kliszkowiak, dostali się do finałowego grona dziesięciu najlepszych, a ostatecznie zajęli:

Adrian Zaborowski – II miejsce,

Antoni Krasnowski – III miejsce.

Chłopcy, gratulujemy tak wspaniałego wyniku, życzymy dalszych sukcesów!

A.Wendt