MATYLDA KUCZA LAUREATKĄ XXIII KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

12 czerwca 2019 Matylda Kucza z klasy 4d brała udział w uroczystości zakończenia XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, połączonej z wręczeniem nagród laureatom oraz nauczycielom. Matylda wykazała się ogromną wiedzą z zakresu historii, przyrody, legend oraz gwary naszego regionu. Znalazła się wśród 111 uczniów z Wielkopolski, którzy uzyskali tytuł laureata etapu wojewódzkiego. Zajęła 2 miejsce, zdobywając 19 na 20 pkt.

Gala odbyła się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Uczestniczyli w niej m.in. Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski – Jacek Gursz, Przewodniczący Rady Miasta Poznania – Grzegorz Ganowicz oraz Wicekurator Oświaty – Zbigniew Talaga. Uroczystość uświetnił krótki koncert pieśni patriotycznych uczennicy ze Skoków.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Lidia Chudziak