ŚWIETLICZAKI W SEJMIE

Dnia 12 września dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pniewach zostały zaproszone do Warszawy przez posła Jakuba Rutnickiego w ramach podziękowania za projekt teatralny i przedstawienie „Anastazja”, który mogliśmy oglądać podczas ostatniego finału WOŚP.

Pobyt w Warszawie „Świetliczaki” rozpoczęły zwiedzaniem Stadionu Narodowego. Duże poruszenie miało miejsce już w chwili, gdy dzieci przekroczyły progi stadionu. Nowoczesny obiekt, jego wielkość – to wszystko zrobiło wrażenie, zwłaszcza na dzieciach wśród których było wielu kibiców piłki nożnej, wizyta w tym miejscu  była spełnieniem ich marzeń.

Potem była kolej na zwiedzanie Sejmu. Od tej chwili, aż do zakończenia wycieczki towarzyszył wszystkim pan poseł. Najpierw  uczniowie musieli podejść do biura przepustek, gdzie przeszli przez specjalną bramkę sprawdzającą. Następnie grupa została wprowadzona do głównego budynku całego kompleksu. Pierwszym etapem była makieta gmachów Sejmu i Senatu, potem klucząc licznymi korytarzami zwiedzający doszli do jednego z najważniejszych pomieszczeń w Sejmie – Sali Posiedzeń Sejmu RP. Pan przewodnik przybliżył historię obrad Sejmu, a potem pan poseł opowiedział o codziennej pracy senatorów i posłów. Dzieci mogły zrobić zdjęcia Sali. Największym powodzeniem jednak cieszył się wspólnie zrobiony filmik z panem Rutnickim. Kolejnym etapem zwiedzania był główny hol oraz najpiękniejsza sala poselskiego Parlamentu – Sala Kolumnowa, znana m.in. z posiedzeń komisji sejmowych.

Pyszny obiad czekał na wszystkich w restauracji sejmowej, gdzie każdy mógł się przekonać, jak jadają parlamentarzyści. Na zakończenie spotkania pan poseł podarował dzieciom drobne upominki. Po dniu pełnym wrażeń mali artyści ruszyli w drogę powrotną do Pniew.

Dzięki życzliwości pana posła Jakuba Rutnickiego koszty transportu i obiadu zostały w całości opłacone przez jego Biuro Poselskie, za co rodzice, wychowawczynie świetlicy szkolnej w Pniewach oraz dzieci składają gorące podziękowania.

Szczególne podziękowania za zorganizowanie tak wspaniałego wyjazdu dla pani Beaty Hancyk  dyrektora Biura Poselskiego Posła Jakuba Rutnickiego.