Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Patron Gimnazjum

Od 1 września 2019 roku, po dwudziestu latach aktywnej działalności, przestały istnieć w polskiej rzeczywistości gimnazja. Przez 15 lat Patronem pniewskiego gimnazjum był ks. kan. Marian Maciejewski.

Wielu mieszkańców Pniew i absolwentów szkoły pyta, co postanowiono w sprawie Patrona byłego gimnazjum.

Podczas ostatnich Marianków, które obchodzono  25 marca 2019 roku, Pani Jadwiga Łuczak – Wawrzyniak, siostrzenica ks. kan. Mariana Maciejewskiego odczytała w imieniu, towarzyszącej jej na uroczystości rodziny, list – prośbę i złożyła go na ręce dyrektora szkoły Pani  Anny Pupki.

Na podstawie przedłożonych dokumentów, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich zapewniła, że w programie wychowawczym szkoły zostaną uwzględnione działania będące kontynuacją tradycji wypracowanych przez  gimnazjalistów, m.in.: opieka nad grobem ks. kan. Mariana Maciejewskiego, dbałość o pamiątki ofiarowane przez Rodzinę , lekcje godzin wychowawczych poświęcone Jego pamięci i lektura książki „Przekazałem wam, co sam otrzymałem”.

Cieszy fakt, że kolejne pokolenia dzieci i młodzieży będą wspominać kapłana, tak ważnego dla pniewian i pielęgnować tradycje absolwentów byłego gimnazjum.

Od 1 września 2019 roku mówimy – ks. kan. Marian Maciejewski – syn Powstańca Wielkopolskiego Antoniego Maciejewskiego.

Barbara Molik

KLIKNIJ W OBRAZKI, ABY POWIĘKSZYĆ.