AWANS SZACHISTÓW DO MISTRZOSTW WOJEWÓDZKICH

Szachowa reprezentacja naszej szkoły od lat nie ma sobie równych w powiecie. Pożegnaliśmy ostatnio kilkoro uczniów, którzy z powodzeniem grają już dla swoich nowych szkół, ale "nowi" również bardzo dobrze rokują i odnoszą pierwsze sukcesy. W ubiegłym tygodniu bezapelacyjnie wygrali w Mistrzostwach Powiatu, które odbyły się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pniewach.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Pniewach zestawiona została z zawodników trenujących w Uczniowskim Klubie Sportowym GCK Szach, pod okiem instruktora Macieja Fligera, dodatkowo wzmocniona dziewczynką, która wyróżniała się ostatnio na kółku szachowym prowadzonym przez nauczyciela Andrzeja Pupkę. Byli to szachiści na bardzo różnym poziomie, a jednak nikt nie zawiódł!

We wszystkich meczach zagrali Sebastian Krugiołka (III kategoria szachowa) i Wojciech Witczak (IV). Zmieniali się zazwyczaj Nikodem Kubiak (V) z Wiktorem Kaczmarkiem oraz Patrycja Krugiołka z Adrianną Witkowiak. Umożliwienie startu wszystkim zgłoszonym było nieco ryzykowne pod kątem wyniku, ale nie przeszkodziło w zdobyciu pierwszego miejsca w zawodach.

Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Pniewach nie przegrali drużynowo żadnego z sześciu meczów, a w potyczkach z najgroźniejszym rywalem, Zespołem Szkół w Gaju Małym (który awansował do zawodów wojewódzkich jako druga drużyna) wygrali zdecydowanie – 4:0 i 3,5:0,5.

Za: https://www.pniewy.wlkp.pl/aktualnosci/awanse-pniewskich-szkol-do-mistrzostw-wojewodzkich.html