AKCJA EDUKACYJNA „DZIECI UCZĄ RODZICÓW” DLA KLAS 1-3.

Nasza szkoła weźmie udział w trwającej od listopada 2019r. do końca roku szkolnego ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”.

Akcja organizowana jest przez Centrum Rozwoju Lokalnego, a patronuje jej Minister Edukacji Narodowej.

Celem akcji jest:

• zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie,
  • zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane     podczas zajęć.

Dzieci dowiedzą się o tym, jak:

• być bezpiecznym w szkole,
  • być bezpiecznym w ruchu drogowym,
  • korzystać bezpiecznie  z Internetu,
  • korzystać bezpiecznie podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku,
  •  poprawnie segregować odpady,
  • walczyć ze smogiembezpiecznie wykonywać ćwiczenia

Zapraszamy rodziców do włączenia się w akcję edukacyjną poprzez rozmowy z dziećmi na ww tematy.

Koordynator: N. Roszyk

„DZIECI UCZĄ RODZICÓW” – EKOLOGICZNIE.

W ramach akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” tematem przewodnim dwóch ostatnich lekcji była szeroko rozumiana ekologia. W lutym utrwalaliśmy sobie zagadnienia związane z segregowaniem odpadów, w marcu rozmawialiśmy o tym jak ważne dla istnienia świata są pszczoły. Przełamaliśmy temat tabu jakim jest lęk przed pszczołami, a uzbroiliśmy się w rzetelną wiedzę dotyczącą ich życia i funkcjonowania w naszym środowisku.  Z tymi ważnymi informacjami ruszyliśmy ochoczo do domu, by zdobyte informacje przekazać jak najszybciej rodzicom.

Natalia Roszyk

„DZIECI UCZĄ RODZICÓW” – JAK BEZPIECZNIE SPĘDZAĆ FERIE

W ostatnim tygodniu przed feriami klasy 1-3 wzięły udział w drugiej już lekcji zorganizowanej w ramach akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”.

Tematyka dotyczyła bezpieczeństwa dzieci przed feriami. Symboliczny rysunek- zadanie, które zawsze  zabierają do domu, ma im przypominać, aby o lekcji porozmawiać również z rodzicami. Po tej lekcji niespodzianka dla rodziców- zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu- „Bezpieczeństwo dzieci-10 rad policjanta”.

W ciągu czternastu minut policjantka udziela dziesięciu praktycznych porad, które powinien znać i stosować każdy rodzic.

Natalia Roszyk

DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  Więcej TUTAJ

DZIECI UCZĄ RODZICÓW - BEZPIECZNE WAKACJE

Kochani uczniowie i rodzice klas 1-3 i nie tylko!

Zapraszam na ostatnią lekcję w ramach akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Lekcja dotyczy bardzo ważnego tematu – bezpieczeństwa w trakcie wakacji.

Utrwalicie zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w górach. Przejrzyjcie wraz z rodzicami materiały i razem wykonajcie zadanie! Więcej TUTAJ.