AKCJA POLICJI POD HASŁEM ,,ODBLASKOWO- BEZWYPADKOWO’’

Co roku Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach w miesiącu październiku organizuje akcję pod hasłem,, Odblaskowo- bezwypadkowo’’. W skład akcji wchodzą dwa konkursy plastyczne.

I konkurs plastyczny pod ww.  hasłem dotyczy opracowania logo elementu odblaskowego .

Konkurs przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla pierwszoklasistów powiatu szamotulskiego.

Głównym zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie logo elementu odblaskowego(kształt i treść).

Praca zwycięzcy będzie wzorem do opracowania elementu odblaskowego. Utworzony w ten sposób ,,odblask’’ w trakcie trwania akcji zostanie wręczony każdemu pierwszoklasiście powiatu szamotulskiego podczas pogadanek prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji.

Cele akcji:

- zwiększenie bezpieczeństwa wśród najmłodszych dzieci oraz ich widoczności na drodze,

- nauka poczucia odpowiedzialności jako uczestnika ruchu drogowego od najmłodszych lat,

- udział dzieci w przygotowaniu logo elementu odblaskowego – dzieci decydują o wyglądzie tzw.,,odblasku’’, który zostanie opracowany wg wzoru najlepszej pracy konkursowej

- zaangażowanie środowiska szkolnego do współpracy z Policją w zakresie działań profilaktycznych

Prace plastyczne dzieci z klas 1  zostały przesłane do Komendy Powiatowej Policji 8 listopada 2019r.

Podsumowanie akcji:

Uczennica klasy 1a Zofia Banach otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym ,,Odblaskowo- Bezwypadkowo’’

Koordynator: Barbara Wieczorek