PNIEWSCY SZACHIŚCI NA XXI WIELKOPOLSKICH IGRZYSKACH DZIECI

Szkoła Podstawowa w Pniewach przez kilka lat cieszyła się reprezentacją szachową, która w Wielkopolskich Igrzyskach Dzieci mieściła się w pierwszej dziesiątce. Zawdzięczała to kilku szachowym indywidualnościom – dziś już absolwentom szkoły.

W tym roku szkolnym, reprezentacja złożona z zupełnie nowych zawodników znów awansowała do wojewódzkich igrzysk, które odbyły się 2 grudnia 2019 r. w Zbąszyniu.

Trzon reprezentacji szkoły tworzyli Sebastian Krugiołka – kl. 6a, który ma już III kategorię szachową, Wojciech Witczak – kl. 5e (IV kategoria) oraz Nikodem Kubiak – kl.3d ( V kategoria).
Do drużyny zostali wprowadzeni, nie posiadający jeszcze szachowej kategorii, Wiktor Kaczmarek -  kl.2c, Patrycja Krugiołka – kl.5b i Adrianna Witkowiak – kl. 5b.

W turnieju wojewódzkim w Zbąszyniu wzięło udział 48 najlepszych reprezentacji szkół
w województwie wielkopolskim. Z powiatu szamotulskiego zakwalifikowały się szkoły w Gaju Małym
i w Pniewach. Drużyna z Gaju zajęła 45 miejsce, a pniewianie – 27.

Można powiedzieć, że biorąc pod uwagę perspektywiczny skład, ich wyniki dobrze rokują
na przyszłość. Nasza drużyna wygrała drużynowo z Zespołem Szkół w Kamionnej i Szkołą Podstawową nr 2 w Lesznie, zremisowała z Niepubliczną SP ZOO w Środzie Wielkopolskiej, ze Społeczną SP
w Jarocinie oraz z SP nr 4 w Turku.

Wszyscy zawodnicy reprezentujący naszą szkołę należą  do Uczniowskiego Klubu Sportowego Szach Sękowo - instruktor Maciej Fliger lub  uczęszczają na zajęcia szkolnego kółka  szachowego prowadzonego  przez nauczyciela Andrzeja Pupkę.