„BEZPIECZNIE TO WIEDZIEĆ I ZNAĆ”.

W bieżącym roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła kontynuuje współpracę z Policją i wspólnie realizuje program profilaktyczny pt. „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”.

Inicjatorem akcji jest wydział prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Czas trwania: cały rok szkolny 2019/2020

Uczestnicy: uczniowie klas 1-3

Koordynatorzy: B. Wieczorek, J. Bromber

Cel projektu: Głównym celem projektu jest wdrożenie pierwszoklasistów do bezpiecznych zachowań, rozpoznawania i zapobiegania zagrożeniom w otaczającym świecie oraz  kształtowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tematyka projektu:

„Bezpieczna droga”

„Sam w domu”

„Bezpieczna zabawa”

„Potrafię udzielić pierwszej pomocy”

„Zagrożenie w sieci”

„Bezpiecznie spędzam wolny czas”

Zaplanowano:

-Spotkanie z policjantami pt. „Bezpieczna droga do szkoły”.

- Udział w konkursach plastycznych pt. „Odblaskowo- bezwypadkowo”, „Bezpieczna zabawa to dla pierwszaka ważna sprawa”.

- Gry, zabawy, konkursy związane z tematyką bezpieczeństwa.

Podsumowanie projektu:

W I półroczu roku szkolnego 2019/2020 zostało zrealizowane spotkanie z policjantami dla wszystkich klas pierwszych. Uczniowie przyswoili zasady bezpiecznego poruszania się ulicami miast w drodze do szkoły. Dzielnicowy mł.asp. Krzysztof Mrozek oraz post. Natalia Żelazko zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami ruchu drogowego. Zwrócili  uwagę na konieczność noszenia przez uczniów elementów odblaskowych. Pierwszaki nauczyły się również przyjmować pozycję obronną w sytuacji ataku psa. Zostali także poinformowani o tym, że nigdy nie należy rozmawiać z osobami nieznajomymi.

Pierwszoklasiści brali czynny udział w konkursach plastycznych, które były organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Szamotułach. Działania te miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa wśród najmłodszych dzieci na drodze oraz podczas zabaw.

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU”- SPOTKANIE INFORMACYJNO- EDUKACYJNE POLICJANTÓW Z UCZNIAMI Z KLAS I.

W dniu 21 stycznia 2020 roku policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach: mł. asp. Krzysztof Mrozek oraz st. asp. Janusz Kowalka, odwiedzili wszystkich uczniów klas I naszej szkoły.

Powodem wizyty były zbliżające się ferie zimowe.  Spotkanie o charakterze informacyjno- edukacyjnym miało na celu wdrożyć uczniów do właściwego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas nadchodzących wolnych dni. Więcej TUTAJ.

FINAŁ AKCJI "ODBLASKOWO - BEZWYPADKOWO"

W piątek, 28 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 w Szamotułach odbył się finał akcji Odblaskowo- Bezwypadkowo. Organizatorem konkursów była Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach oraz Starostwo Powiatowe. Więcej TUTAJ.