PROJEKT SZKOLNY „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU: DZIAŁAJMY RAZEM!”.

Główny cel projektu:

Podczas tegorocznych obchodów głównym celem działań   jest zachęcanie uczniów  do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.

Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Adresaci projektu:

Uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach oraz rodzice zachęcani przez wychowawców do udziału w projekcie.

Czas realizacji projektu: 10.02.2020 – 28.02.2020

Działania:
1.Obejrzenie filmów związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu na lekcjach informatyki. Wykorzystanie zasobów ze strony www.saferinternet.pl. Dyskusja na temat pozytywnych zachowań w sieci. Omówienie zasad „dobrego” korzystania z sieci.
2.Wychowawcy: Warsztaty Zagrożenia i zasady bezpieczeństwa w Internecie przeprowadzone w ramach godzin wychowawczych „Internet bez hej tu”
3. Wykorzystanie kursów e-learning w ramach zadań domowych na zajęciach z informatyki.
4. Pogadanka na temat gier i symboliki PEG w ramach zajęć z informatyki.
5. Zostań znajomym swojego dziecka - zachęcanie rodziców do udziału w projekcie
6. Wykonanie i prezentacja prac plastycznych promujących Bezpieczne Zachowanie w Internecie w ramach zajęć plastycznych. Przeprowadzenie konkursu na poziomie klas I-III oraz IV-VIII.
7. Apel związany z Dniem Bezpiecznego Internetu