WYCIECZKA 1E I 3E DO TEATRU ANIMACJI W POZNANIU

28.02. klasy 1e i 3e wraz z wychowawczyniami i rodzicami-opiekunami udały się do Teatru Animacji w Poznaniu na przedstawienie pt: „Wesoły Ryjek”.

Bohater spektaklu Wesoły Ryjek był małą, ciekawą świata świnką – dzieckiem, które zadaje pytania, odkrywa świat. Ma też rodziców – mądrych, wymagających, pełnych ciepła i cierpliwości. Każdy z nas jest inny − inaczej się nazywa, inaczej wygląda, co innego lubi- takie przesłanie niósł ze sobą spektakl, który obejrzeliśmy z przyjemnością.

Po spektaklu dzieci wraz z aktorami zwiedziły teatr. Wizyta rozpoczęła się w Galerii Lalek, gdzie znajdowały się lalki z archiwalnych spektakli . Aktorzy opowiedzieli nam o tamtych widowiskach i zademonstrowali rozmaite możliwości animacyjne poszczególnych lalek. Mogliśmy również zwiedzić różne zakamarki Teatru między innymi garderobę, czyli miejsce , gdzie aktorzy zakładają kostiumy, charakteryzują się i czeszą. To była bardzo pouczająca przygoda w Teatrze.

N. Roszyk, M. Flis