Czytam sobie. Pierwsza klasa.

Ogólnopolski Program Czytam sobie. Pierwsza klasa jest organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz wydawnictwo HarperCollins Polska, które odpowiada za serię książek do nauki czytania Czytam sobie.

Ambasadorem akcji jest Jolanta Okuniewska – Finalistka światowego konkursu The Global Teacher Prize!

Cel projektu: zachęcenie dzieci do nauki samodzielnego  czytania oraz pokazanie, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy.

Czas realizacji: październik 2020r. – marzec 2021r.

Adresaci: uczniowie klas pierwszych oraz rodzice

Koordynator: Jolanta Wójcik

Współrealizujący: Karina Durma -Więcławska, Olga Tomczak, Weronika Kociemba – Trawińska, Kinga Antkowiak – Kotulska

Uczniowie w ramach akcji otrzymają książki z serii Czytam sobie, a rodzice poradnik o tym, jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci.