Wygraliśmy Wojewódzką Olimpiadę Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej.

Dnia 03.10.2020r. Odbyła się w Lesznie Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej. W imprezie uczestniczyło 8 drużyn z 5 powiatów województwa wielkopolskiego.

Powiat szamotulski reprezentowali absolwenci Gimnazjum im. ks. kan. Mariana Maciejewskiego w Pniewach (F. Kończak, O. Naskręt, M. Bialik, M. Duda, M. Frąckowiak) oraz uczeń ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach (A. Czekała kl. 7f). Finał wojewódzki olimpiady obejmował następujące konkurencje:

- test krajoznawczy z elementami topografii,

- kolarski tor sprawnościowy,

- marsze na orientację.

Nasi zawodnicy (F. Kończak, O. Naskręt, M. Bialik) zdobyli I miejsce drużynowo i będą reprezentować województwo wielkopolskie w finale ogólnopolskim. Jednym z najmłodszych uczestników olimpiady był Adam Czekała, który zdobył II miejsce indywidualnie w teście krajoznawczym z elementami topografii. Uzyskał 88 punktów na 100, udzielił tylko 6 błędnych odpowiedzi(za każdą prawidłową odpowiedź przyznawano 2 punkty). Uczniowie przygotowywali się do olimpiady z nauczycielką geografii - Jolantą Woropaj.

Gratulujemy wspaniałych sukcesów. Trzymamy kciuki na finale ogólnopolskim olimpiady, który odbędzie się w Zakopanem na początku listopada 2020r.